CLOSE

Racing Unleashed 2021: Czech Michal Smidl traci prowadzenie, Niemiec Angelo Michel nie trafia do pierwszej dziesiątki

Źródło:: World of Freesports (Glomex)

Wyścig odbył się praktycznie na Autodromo Nazionale di Monza, najszybszym torze wyścigowym w kalendarzu Grand Prix z prędkością do 350 km/h. Nowy lider mistrzostw wygrał wyścig. Wyścig wygrał nowy lider mistrzostw Alejandro Sanchez (ESP) przed Coque Lopez (ESP) i Vojtech Polesny (CZE). Sanchez, który wygodnie pojechał do domu w wyścigu Racer League z pierwszego miejsca, teraz prowadzi w mistrzostwach o jedenaście punktów przed Michałem Śmidlem (CZE). Niemiec Angelo Michel (Peiting im Pfaffenwinkel) nie znalazł się w pierwszej dziesiątce (11. miejsce). Nowicjusz Moritz Löhner miał trudny debiut w Racing Lounge Monachium. Mistrz eSports DTM i mistrz GT Masters stracili punkty w swoim pierwszym występie w Lidze Racer. Bardzo wcześnie stracił cenne sekundy po kolizji i korkociągu na Parabolicy. W końcu udało mu się awansować z 17 na 12 miejsce. Oprócz Löhnera zadebiutowali również Niemcy Nick Schulte-Wissermann (14.) i Fabio Unverduss (18.), którzy są również znanymi twarzami w symulatorach wyścigów, a także na torze wyścigowym. David Cid (ESP) wygrał drugą klasę Challenger League. To przesuwa go na drugie miejsce w mistrzostwach i zmniejsza dystans do lidera mistrzostw Loro (ESP) do 17 punktów. Przedostatnie rundy Ligi Kierowców i Pretendentów odbędą się 21 listopada (Wyścig #9) - w obu ligach nie zapadła jeszcze decyzja w klasyfikacji generalnej